Испания разби Северна Ирландия с 5:1 в последната си контрола преди Евро 2024 в Германия. Гостите поведоха чрез Даниъл Балърд (2), но домакините се развихриха и вкараха 4 гола до почивката. На два пъти се разписа Педри (12, 29), а по веднъж - Алваро Мората (18) и Фабиан Руис (35). Резервата Микел Оярсабал отбеляза последното попадение точно след час игра.
Двубоят в Палма де Майорка започна със студен душ за домакините. Още във 2-ата минута Трей Хюм центрира от фал към Даниъл Балърд, който с глава от точката на дузпата не остави шансове на Унай Симон - 0:1.

Шест минути по-късно като по чудо не се стигна до втори гол във вратата на Испания. Фабиан Руис загуби топката в собствената си половина и се стигна до опадно центриране, което бе отклонено от Унай Симон към Прайс, но той отблизо не успя да нанесе точен удар.

Това като че ли стресна Ла Фурия и отборът натисна, а в 12-ата минута Педри проби през центъра и със страхотен удар извън наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратаря на гостите за 1:1.

Пълният обрат не закъсня, след като капитанът Алваро Мората в 18-ата минута с глава засече центриране на Хесус Навас отдясно - 2:1.

Отново Педри се разписа в 29-ата минута, за да увеличи преднината на иберийците. Този път атаката бе по левия фланг, където Нико Уилямс върна по земя към нахлуващия Педри и той от движение покачи на 3:1.

Домакините продължиха във вихрено темпо и в 35-ата минута падна нов гол. Майсторско центриране на Ламин Ямал бе достигнато от Фабиан Руис, който от въздуха отклони технично за 4:1.

В добавеното време на първата част островитяните пропуснаха да намалят изоставането си. Най-напред Унай Симон не позволи да бъде преодолян, избивайки удар на Рийд, а след това Айзък Прайс шутира над вратата.

На почивката наставникът на домакините Луис де ла Фуенте направи две промени - крайните защитници Навас и Кукурея отстъпиха местата си на Дани Карвахал и Алехандро Грималдо, които се очаква да бъдат титуляри на Европейското първенство.

Точно след час игра резервата Микел Оярсабал вкара пети гол за домакините след асистенция на Ламин Ямал.

Пред Айзък Прайс се откри чудесен шанс в 73-ата минута и този път той стреля точно, но вратарят на испанците Унай Симон се разтегна и изби. Шест минути по-късно един от героите на Реал Мадрид - Хоселу, който влезе в средата на второто полувреме, пропусна да се разпише отблизо.

FT /  ИСПАНИЯ - СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ 5:1

ИСПАНИЯ: 23. Симон, 22. Навас, 4. Начо Фернандес, 3. Льо Норман, 24. Кукурея, 20. Педри, 16. Родри, 8. Руис, 19. Ламин Ямал, 7. Мората, 17. Нико Уилямс

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ: 1. Пийкок-Фаръл, 4. Балърд, 5. Еванс, 6. Тоул, 3. Хюм, 2. Брадли, 19. Чарлз, 18. Бойд-Мънс, 16. Люис, 14. Прайс, 10. Рийд