Ирак записа победа с 2:0 над Сингапур в световна квалификация в зона Азия. Това е първа победа за селекционера на иракчаните – бразилската легенда Зико.

Отборът на Зико поведе в резултата в 49-ата минута, след като Ала Абдулжера вкара с галва. Вчера Зико остро критикува изкуствената тревна настилка на стадиона в Сингапур, като обяви, че теренът е по-подходящ за училищни мачове, отколкото за световни квалификации. След попадението част от футболистите на гостите паднаха на земята, целувайки тревната настилка. Футболистите на Ирак продължиха да играят, разчитайки предимно на високи центрирания, а капитанът Юнис Махмууд.

Домакините от Сингапур, които играха без треньорски указания, заради наказанието на селекционера Радо Аврамович, отправиха първия си удар по посока вратата на Ирак едва след един час игра.

Сингапур заема последното място в Група А, докато Ирак вече има равни точки с Йордания и Китай, които се изправят един срещу друг по-късно тази вечер.