Отборът на Зенит Санкт Петербург спечели Купата на Русия, след като разби ЦСКА Москва с 4:1 на финала на турнира, който се игра на "Казан Арена" в Казан.

Резултатът в двубоя беше открит в 34-ата минута, когато Хълк реализира дузпа, за да даде преднина на Зенит. Шатов беше фаулиран от Фернандес и последва наказателния удар в полза на Зенит.

"Армейците" обаче отговориха веднага и само две минути по-късно изравниха чрез Оланаре, а Фернандес успя да се реабилитира за грешката си при гоза за тима от Санкт Петербург.

10 минути след почивката Александър Кокорин отново изведе тима, воден от Андре Виаш Боаш напред, а в 63-та минута Хълк вкара втора дузпа, а Василий Березуцки беше изгонен с директен червен картон.

В 70-ата минута Юсупов оформи крайното 4:1 и осигури Купата за отбора от Санкт Петербург.