Уругвай вкара само 8 гола на Таити и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Конфедерациите, който се провежда в Бразилия. „Урусите“ спечелиха с 8:0 и по този начин завършиха на второ място в група „В“ на турнира.

Националният селекционер на Уругвай Оскар Табарес даде почивка на голяма част от титулярните си футболисти и ги запази за полуфиналния мач. На резервната скамейка бяха оставени Мартин Касерес, Единсон Кавани, Диего Форлан, Диего Годин, Диего Лугано, Фернандо Муслера, Макси Перейра, Кристиан Родригес и Луис Суарес.

Абел Ернандес реализира цели четири попадения за победата на Уругвай.

Именно Ернандес започна головата серия за Уругвай във 2-та минута на двубоя. Абел Ернандес удвои преднината на Уругвай в 24-та минута.

Диего Перес вкара три минути по-късно в 27-та, за да направи резултата 3:0.

Абел Ернандес оформи своя хеттрик в 45-та минута.

Андреа Скоти изпусна дузпа за Уругвай в 49-та минута.

Само две минути по-късно Скоти бе изгонен за втори жълт картон и Уругвай завърши мача с 10 човека.

Таити също завърши мача в намален състав, след като Лудивион бе изгонен за втори жълт картон в 59-та минута.

Николас Лодейро направи резултата 5:0 в 61-та минута.

Абел Ернандес реализира втората дузпа за Уругвай в мача в 67-та минута.

Влезлият като резерва през второто полувреме Луис Суарес вкара последните два гола в срещата в 82-та и 90-та минута.

По този начин Уругвай завърши на второ място в групата с актив от 6 точки, докато Таити не успя да спечели точка и завърши турнира с голова разлика 1:24.

Уругвай ще се изправи срещу Бразилия в полуфиналния сблъсък от турнира за Купата на Конфедерациите, а двубоят е в сряда (26-и юни).