На свой терен Селтик размаза Абърдийн с рядко срещаното 9:0 в среща от 11-ия кръг на шотландската Висша лига.

В тима на детелините с хеттрик се отличиха двама играчи – Антъни Стоукс и Гари Хуупър, по едно попадение добавиха Джоузеф Ледли и Патрик МакКорт, а Джош Мадженис си заби автогол.

Три от головете на Селтик бяха от дузпи – два на Стоукс и този на МакКорт в самия край на мача. Двата отбора доиграха срещата с по 10 човека, след като още през първото полувреме червени картони получиха Пол Хартли от гостите (27-а минута) и Томас Рогне от победителите (42-а минута).

Селтик е лидер в класирането с 30 точки, с две повече от втория Рейнджърс, който обаче е с мач по-малко. Абърдийн е девети от 12 отбора в първенството на Шотландия.

Новините от света на футбола четете със съдействието на bwin.