Шотландският шампион Селтик победи големия си съперник Рейнджърс с класическото 3:0 в дербито на Шотландия. Играчите на Нийл Ленън спечелиха титлата в страната по-рано през сезона, но не това не им попречи да нанесат нов тежък удар на закъсалия финансово тим на Али МакКойст.

„Детелините“, които бяха домакини в този мач, натиснаха опонента си още от началото и първото попадение не закъсня. В 17-ата минута Чарлс Мългрю отбеляза за 1:0 пред за радост на привържениците на Селтик. Крис Комънс бе точен за 2:0 след малко повече от половин час игра.

През втората част Селтик стигна до нов гол, този път дело на нападателя Гари Хупър в 54-ата минута, с който играчите на Ленън окончателно предрешиха изхода на двубоя.

Така кръг преди края „детелините“ събраха 87 точки на върха, докато Рейнджърс е твърдо на 2-а позиция с 66.
szólj hozzá: Celtic Rangers 3:0 ALL GOALS