Рейнджърс победи у дома Селтик с 4:2 в дербито на Глазгоу, а и на шотландския футбол като цяло, а Стивън Нейсмит се превърна в герой за сините, като заби два гола за успеха.

В 22-ата минута Нейсмит изведе напред домакините пред 50 221 зрители на стадион Айброкс, а в 34-ата Гари Хуупър изравни за радост на гостуващата агитка на детелините.

Феновете на Рейнджърс замлъкнаха четири минути преди почивката, когато Бадр Ел Кадури направи 2:1 в полза на гостите от Селтик.

Хърватинът Никица Йелавич изравни на 2:2 в 55-ата, а след това сините забиха още две попадения – на Кайл Лафърти в 67-ата минута и отново на Стивън Нейсмит в добавеното време на срещата за окончателното 4:2.

Зелено-белите пък завършиха мача освен със загуба и с 10 човека, след като в 75-ата Чарлз Мългрю получи втори жълт картон и бе изгонен.

С тази победа воденият от Али МакКойст Рейнджърс се бетонира на първото място с 19 точки от 7 мача, докато Селтик на Нийл Ленън остана на втора позиция с 15 точки.