Сантос победи драматично Коритиба като гост в двубой от 25-ия кръг на бразилската Серия А с две попадения на голмайстора си Неймар.

Бившият нападател на Фенербахче Дейвид даде преднина на домакините в десетата минута. Резултатът се запази 1:0 до 71-ата, когато Неймар изравни след страхотен индивидуален пробив, при който навърза трима-четирима защитници, а след това и вратаря Вандерлей, за да пусне топката в мрежата за 1:1.

Звездата на националния отбор на Бразилия вкара и в 83-ата минута, за да донесе пълните три точки на Сантос, който се отдалечи на добра дистанция от зоната на изпадащите, до която доскоро беше заплашително близо.

С две поредни победи родният тим на Пеле вече има 33 точки от 25 мача и се изкачи на 11-о място, като вече е на цели девет точки над чертата.