Бразилия се сбогува с Копа Америка 2016 по сензационен и скандален начин, след като получи гол с ръка при загубата с 0:1 от Перу в мач от Група В на турнира.

Перуанците, полуфиналист от миналогодишното издание на Копа Америка, се класираха за четвъртфиналите, след като в 75-ата минута Раул Руидиас използва ръката си, за да прати топката във вратата след центриране на Анди Поло.

Съдията Андрес Куня призна попадението и последваха бурни петминутни протести от страна на „селесао“. Въпреки че Куня проведе консултации със своя асистент, попадението не беше отменено.

Елиас беше близо до изравняването, но три минути преди края от чиста позиция във вратарското поле не успя да прати топката в мрежата.

На Бразилия им беше необходимо равенството, за да продължат напред. Поражението от Перу и победата на Еквадор с 4:0 над Хаити означаваха, че „селесао“ отпада в групите на Копа Америка за първи път от 1987 година.

От своя страна на четвъртфиналите Перу като победител в групата ще играе срещу втория в Група А - Колумбия.