Родриго Соуза и Роналдо донесоха победата на Коринтианс с 2:1 над Атлетико Паранензе в среща от първия кръг на бразилското първенство.

Соуза, който през 2003 година заедно с Лео Лима за кратко игра в ЦСКА, се разписа за 1:1, а след това в 82-а минута бе съборен в наказателното поле за дузпа, която ветеранът Роналдо превърна в гол и донесе трите точки за Коринтианс на старта на първенството.

Крузейро победи Интернасионал с 2:1, като и двата гола за успеха вкара Клебер. И двата отбора през седмицата си гарантираха участие на четвъртфиналите за Копа Либертадорес.

Други два участника в тази фаза на Копа Либертадорес - Фламенго и Сао Пауло, не излъчиха победител и завършиха 1:1 на "Маракана".

Вашингтон изведе Сао Пауло преди почивката, а Денис Маркеш изравни в началото на втората част за Фламенго. И двата отбора дадоха почивка на голяма част от титулярите си, за да ги запазят свежи за решителните мачове в Копа Либертадорес.