Венсан Компани дебютира с поражение като играещ старши треньор на Андерлехт. Белгийският гранд загуби с 1:2 като домакин срещу Остенде в двубой от първия кръг от местния шампионат.

33-годишният белгийски национал беше посрещнат отново в своя първи клуб 13 години след последния си изигран двубой с екипа на Андерлехт. Новото попълнение Михел Влап даде аванс в полза на младия състав на домакините още в 13-ата минута, но малко след това второ попадение за Андерлехт беше отменено след решение на видео асистент съдията.

Остенде изненадващо изравни чрез Роналд Варгас в 19-ата минута, а четвърт час преди края на редовното време резервата Фешън Сакала осигури обрата в полза на гостите. Самир Насри влезе от скамейката за домакините в 61-ата минута, но не успя да окаже влияние върху крайния резултата от двубоя.

Венсан Компани се завърна в Андерлехт след 11 години с екипа на Манчестър Сити. През миналия сезон белгийският национал изведе "небесносините" до требъл на домашната сцена./БТА