Турция постигна изненадваща победа с 2:0 срещу световния шампион Франция в мача от третия кръг на квалификационна Група „Н“ за Евро 2020. Каан Айхан и Ченгиз Юндер отбелязаха попаденията за успеха, с който южните ни съседи събраха 9 точки  и оглавиха групата.

„Петлите“ следват в подреждането с три пункта по-малко.

Турция поведе след половин час игра. Домакините получиха право да изпълнят фаул отляво по атаката си. Топката бе центрирана в наказателното поле, Каан Айхан надскочи всички и с глава засече за 1:0.

10 минути след това домакините нанесоха и втори удар по световния шампион. След грешка в отбраната на „петлите“, Ченгиз Юндер излезе на опасна позиция и оформи 2:0.

Натискът на Турция продължи, а в 44-ата минута Мерих Демирал засече центриране от ъглов удар, но топката прелетя встрани от вратата.

Турция бе по-активният тим на терена и през вторите 45 минути. Момчетата на Дидие Дешан демонстрираха вяла игра и така и не успяха да намалят пасива си.

В 70-ата минута пък Турция направи добра атака, а Махмут Текдемир имаше чудесна възможност, стреля от дистанция, а ударът му бе насочен под напречната греда. Юго Лорис обаче се намеси решаващо и спаси.

4 минути преди края на редовното Турция имаше нова добра възможност. Бурак Йълмъз засече центриране в пеналта, но топката мина встрани.

В друг мач от същата група Исландия постигна минимална победа с 1:0 над Албания. Голът за „викингите“ бе дело на Гудмундсон. Исландците имат равен точков актив с Франция (6), но са позиция назад, четвърти, заради по-слабите си показатели. Албания следва в подреждането с 3 пункта.

Междувременно Молдова също постигна минимална победа с 1:0 над Андора, като попадението бе дело на Армаш.

Молдовците имат 3 точки на петото място, докато Андора е на последното място без спечелена точка.