Отборът на Турция изненадващо завърши 1:1 гостуването си на аутсайдера Молдова. Домакините поведоха в 11-тата минута чрез Фрунца, а Юмит Каран в 63-тата успя да донесе точката на южните ни съседи.

По този начин турците изпуснаха чудесна възможност да вземат преднина пред почиващия в този кръг отбор на Норвегия. Така двата тима имат по 17 точки от 9 срещи и делят 2-ро и 3-то място.

На първо място с 22 пункта уверено се е закотвил европейския шампион Гърция, който победи с 3:2 Босна и Херцеговина.

Ангелос Харистеас откри в 10-тата минута. В 54-тата Хъргович възстанови равенството, но само 2 минути по-късно се превърна в антигерой след като си изкара червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Само минута по-късно голмайсторът на Бундеслигата за миналата година Теофанис Гекас направи 2:1, а в 73-тата Либеропулос осигури победата на гърците. Ибисевич в 90-тата оформи крайния резултат.

В третия мач от тази група Унгария очаквано победи Малта с 2:0.