Тунис е вторият четвъртфиналист за Купата на африканските нации, след като победи Нигерия с 1:0. В 1/4-финалния сблъсък "орлите от Картаген" ще се изправят срещу Буркина Фасо, който по-рано днес победи Габон след изпълнение на дузпи.

Срещата в камерунския град Гаруа не предложи нещо интересно през първото полувреме и вървеше сравнително равностойно.

Развръзката дойде през втората част - само две минути след началото на втората част, Юсеф Мсакни даде преднина за северноафриканската страна.

Десетина минути по-късно в игра за "суперорлите" влязоха двама от най-добрите офанзивни футболисти на многомилионната страна - Питър Олайника и Алекс Иуоби. Именно вторият се превърна в антигерой за своите, изкарвайки си червен картон само седем минути след появата си на терена.

До края на срещата Нигерия опита всичко с 10 души, но силите им не стигнаха за изравняване на резултата и в крайна сметка радостта беше за Тунис.