Буркина Фасо победи Габон със 7:6 след изпълнение на дузпи и се превърна в първия отбор, класирал се на четвъртфиналите на турнира за Купата на африканските нации.

Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1, след като Бертран Траоре вкара за Буркина Фасо в 28-та минута, а Адама Гира изравни за Габон в първата минута на добавеното време на мача в Лимбе, Камерун. Траоре изпусна и дузпа за Буркина Фасо десет минути преди попадението си, а Сидни Обиса остави Габон с човек по-малко в 67-та минута.

Двата отбора пропуснаха четвъртите си дузпи от редовните пет, след което не вкараха и осмите. Исмаила Уедраого обаче се разписа с деветата за Буркина Фасо, докато Лойд Палун не успя да изравни с последното докосване в мача.

Съперник на Буркина Фасо на четвъртфиналите ще бъде победителят от двубоя между Нигерия и Тунис.