Старши треньорът на Ейре Джовани Трапатони призна, че Кипър е заслъжават поне равенството в срещата помежду им. С късен гол на Роби Кийн Ирландия победи с 2:1 като гост и намали значително шансовете на България да намери място на световните финали догодина в ЮАР.

„Радостни сме от тази победа, защото започнахме много добре. След 20-та минута обаче, загубихме увереността си и противникът ни наложи натиск. Кипър заслужаваше равенството", коментира селекционерът на гостите Джовани Трапатони.

Ейре поведе в 5-та минута с попадение на Кевин Дойл. До изравнителен гол Кипър стигна след половин час игра чрез Мариос Елия, а в 62-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение на Йоанис Окас срещу Ричард Дън, но такава не бе отсъдена. Последното решително попадение вкара Роби Кийн.