Карлос Тевес влезе като резерва и помогна на Бока Хуниорс да се класира за четвъртфиналите на най-силния южноамерикански клубен турнир Копа Либертадорес. Тевес вкара един гол за победата с 4:2 над Либертад на реванша в парагвайската столица Асунсион и Бока продължава в следващата фаза с общ резултат 6:2.

Оскар Кардосо изведе Либертад в резултата в 12-а минута и даде надежди на домакините, но Кристиан Павон бързо изравни, а Мауро Сарате изведе Бока в 22-а минута. Отново Кардосо бе точен за Литердад от дузпа в 39-а минута и двата отбора се оттеглиха при 2:2 на почивка.

През второто полувреме Тевес смени Сарате и в 75-а минута вкара трети гол за Бока. Крайното 4:2 оформи Едвин Кардона от дузпа в 80-а минута.

В другия осминафинал, игран тази нощ, бразилският Палмейрас се класира напред, въпреки че загуби на реванша у дома от Серо Портено с 0:1. Палмейрас спечели първия мач с 2:0 и с общ резултат 2:1 се класира за четвъртфиналите. /БТА