Българският младежки национал Мартин Минчев игра до 60-ата минута в мача на Спарта Прага с последния в класирането Теплице в мач от 14-ия кръг на чешкото първенство. Спарта победи с 4:2, а Минчев бе сменен след един час игра при резултат 2:1 за столичани. Пулкраб, който замени бившия играч на Черно море бе точен в 77-ата и 88-ата минути, с което подпечата успеха на тима от Прага.

Ладислав Крейчи пък вкара първия гол в срещата, давайки аванс на Спарта в резултата след половин час игра. Шест минути по-късно пък пропусна дузпа. Давид Ханчко реализира попадение за 2:0 в 39-ата минута, асамо секунди по-късно Матиас Сукар вкара гол за Теплице. Вторият гол за Теплице бе дело на Мареш от дузпа около десет минути преди края.

Спарта е на трето място в класирането с 33 точки, само на точка зад втория Виктория Пилзен и на две зад градския съперник Славия, който по-рано днес разби с 5:0 като гост Пардубице.