Бразилският Интернасионал Порто Алегре е новият носител на Копа Либертадорес, след като победи с 3:2 мексиканския Чивас Гуадалахара във втория финален мач пред 60 хиляди свои фенове на стадиона си Бейра Рио.

Бразилците, които спечелиха първата среща с резултат 2:1, започнаха мача като абсолютни фаворити. Мексиканците обаче ги изненадаха неприятно в 42-ата минута, повеждайки чрез Марко де ла Мора.

След почивката Интернасионал натика гостите в тяхното поле и резултатът не закъсня. С голове на Рафаел Собис в 61-ата минута, Леандро в 76-ата и Джулиано в 89-ата тимът от Порто Алегре поведе с категоричното 3:1. Секунди преди последния съдийски сигнал Чивас намали чрез Омар Браво.

Така с общ резултат от двата мача 5:3 Интернасионал завоюва Копа Либертадорес - втора за клуба със 101-годишна история след спечелената през 2006 година.

Тимът е трикратен шампион на Бразилия (1975, 1976, 1979), като сред най-бележитите играчи, носили червено-белия екип, са Дунга, Жерсон, Ренато, Лусио, Тафарел, Фалкао и Пато.

Може би като основна причина за загубата на Чивас Гуадалахара се смята липсата на нападателя Хавиер Ернандес-Чичарито, който мексиканците продадоха на Манчестър Юнайтед наскоро.