Шотландският гранд Селтик постигна първата си победа от началото на шампионата, след като обърна за 4:1 тима на Фолкърк.

„Детелините” стигнаха много трудно до успеха, въпреки изразителния резултат. Домакините от Фолкърк поведоха още в 5-та минута, с гол на Хигдън.

Селтик натисна и стигна до изравняване. Автогол си набута Милн в 30-та минута на двубоя. Същият футболист преживя кошмарен следобед, защото бе изгонен от съдията в средата на втората част.

Селтик реши мача в последните 15 минути. Най-напред Милър изведе тима от Глазгоу напред в резултата. Победата на Селтик подсигуриха головете на Накамура и Хеселинк.

С победата Селтик излезе поне за няколко часа на първо място с четири точки, но е с мач повече от другите водещи отбори.