7-ото си попадение от началото на първенството в Израел отбеляза българският нападател Костадин Хазуров. Той се разписа при домакинската загуба на отбора си Бней Сахнин с 1:2 от сензацията Ашдод в среща от 15-ия кръг на Лигат Ал.

Хазуров откри резултата в 68-ата минута, въпреки че вече тимът му беше останал с десет души заради червен картон на защитник. Само две минути по-късно обаче гостите от Ашдод изравниха чрез Идан Шрики, а след още десет камерунецът Раймонд Кола направи пълен обрат.

Начело в класирането остава Апоел (Тел Авив) с 30 точки и утрешно гостуване на Ирони (Кирият Шмона), който заема 3-о място с 29. На 2-а позиция е Ашдод също с 30. Бней Сахнин заема 7-о място с 22 точки. Със 7-те си гола пък Хазуров заема 5-о място при стрелците, а начело е Уилям Амаша от Макаби (Хайфа) с 12.