Отборът на САЩ спечели Лигата на нациите в зона КОНКАКАФ за трети пореден път. Във финала в Тексас, американците надделяха с 2:0 над Мексико след голове на Тейлър Адамс и Джовани Рейна вкараха попаденията за домакините, които им донесоха титлата. САЩ печели трофея и в трите издания на турнира, провеждани досега.

Минути преди края на срещата, главният рефер на двубоя Дрю Фишър прекрати мача, след като от трибуните се чуха дискриминационни скандирания по адрес на вратаря на САЩ Мат Търнър. В крайна сметка обаче, мачът се доигра.

През миналогодишното издание на турнира, в полуфиналния мач между САЩ и Мексико в Лас Вегас отново имаше подобни проблеми с феновете на мексиканците, като тогава реферът дори свири край на мача четири минути преди да изтече редовното време.