С два гола през второто полувреме срещу 10 футболисти на Ямайка, отборът на САЩ спечели с 2:0 и стигна до полуфиналите на Златната купа на КОНКАКАФ.

Джърмейн Джоунс даде преднина на американците 4 минути след почивката, когато негов изстрел се отклони от тялото на бранител на Ямайка и не остави никакви шансове на вратаря им. Отборът от островната държава остана с 10 души в 67-ата минута след червен картон на Тейлър, а Клинт Демпси затвърди победата в 80-ата.

Авторът на втория гол и капитанът Лендън Донован не тренираха през последните три дни, тъй като сестрите им се омъжиха по едно и също време. САЩ са достигали до полуфиналите на всички от последните шест издания на турнира и сега ще играят с Панама в сряда, в повторение на финала от 2005 г., когато янките спечелиха след изпълнение на дузпи. Тимът на Панама, който надви САЩ в груповия етап, отстрани Салвадор след дузпи /5:3/.