Отборът на САЩ си гарантира участие на четвъртфиналите на Голд къп след втора поредна победа в група А на турнира на зона КОНКАКАФ.

Американците надделяха над Хаити с 1:0 и с 6 точки заеха първото място в групата. Клинт Демпси отново се разписа и донесе трите точки за САЩ. Демпси реализира единствения гол срещу Хаити в 47-а минута.

Панама и Хондурас завършиха 1:1 в другия мач от групата и запазиха шансове за второто място. Луис Техада откри резултата за Панама в 20-а минута, а Анди Нахар възстанови равенството 8 минути преди края на мача. Панама завърши в намален състав след червен картон на Луис Енрикес в добавеното време на мача. Двубоят изобилстваше от грубости и сблъсъци между играчи от двата отбора, като реферът трудно удържаше контрола върху събитията на терена.