В контролна среща, която се игра в Москва Русия и Холандия завършиха 1:1, като Гуус Хидинк за пореден път разочарова своите сънародници.

Дебют начело на „лалетата” направи бившият старши треньор на Фейенорд и Борусия Дортмунд Берт ван Марвайк, който наследи Марко ван Бастен.

Капитан на Холандия бе Джовани ван Бронкхорст, който получи лентата, след като Едвин ван дер Саар прекрати кариерата си в националния отбор, както стори и нападателя на Реал Мадрид Рууд ван Нистелрой.

Роби ван Перси откри резултата в 23-та минута и определено показаха по-добра игра през първото полувреме, но след това възпитаниците на Гуус Хидинк успяха да стигнат до изравнително попадение дело на Константин Зирянов в 78-та минута.