Рубин и Кубан изиграха дерби, което трябваше да е с българско участие, но нито един от родните играчи в двата тима не взе участие в тази битка. Така без сложения на дузпата Благой Георгиев тимът от Казан победи с 1:0 съперника си от Краснодар, за който не игра Станислав Манолев.

Все пак бившият играч на Литекс и ПСВ Айндховен беше в групата на своя отбор, но така и не влезе на терена. В крайна сметка с единствен гол на Денис Ткачук Рубин надделя и взе важните три точки.

Той беше точен в 62-та минута, а в атаката дейно участие взе Игор Портнягин. Усилията на гостите да стигнат поне до точката в минутите до края не се увенчаха с успех и така победата остана в Казан.

С тези три точки Рубин събра 23 в актива си и това засега му отрежда деветата позиция, но останалите тимове под него в класирането не са изиграли все още мачовете си. Кубан остава предпоследен с 15 точки и положението му е много тежко в борбата за оцеляване.