Бразилският нападател Роналдо вкара своя първи гол с фланелката на Коринтианс в дербито на първенството на щата Сао Паоло срешу Палмейрас /1:1/.

Това е и първото попадение на Роналдо след повече от една година прекъсване поради контузия и операция на коляното.

Роналдо влезе в игра в 63-та минута,когато лидерът в първенството на щата Сао Паоло отбор на Палмейрас водеше с 1:0. Когато мачът вече изглеждаше решен, в 90 плюс 2-та минута "Феномено" изравни и докара до делириум запалянковците на

Коринтианс. След гола Роналдо се затича към трибуната с "торседорес" на Коринтианс, които са качиха на предпазната мрежа, скандирайки името на Роналдо.

"Аз съм щастлив. Това е уникален и толкова емоционален момент", каза Роналдо след мача и се извини за това, че се е приближил към предпазната ограда, което предизвика и един тежък инцидент сред запалянковците на Коринтианс.