Отборът на Ризеспор се наложи над Трабзонспор с 1:0 на стадион "Чайкур Диди" в мач от 22-ия кръг в турската Суперлига. Българският национал Мартин Мончев влезе като резерва за домакините в 72-рата минута, като замени Алтин Зекири.

Eмирхан Топчу успя да реализира за Ризеспор в 45-ата минута, но голът не бе зачетен след преразглеждане на ситуацията с ВАР в хода на нападението.

Домакините успяха за втори път да пратят топката във вратата на Трабзонспор в 78-ата минута, когато Адолфо Гаич асистира за Дал Варесанович, като този път нямаше какво да попречи на Ризеспор да излезе напред в резултата.

След този успех отборът на Мартин Минчев се изкачи до 5-то място в класирането в Суперлигата с актив от 35 точки, докато Трабзон спор е трети с 37.