Отборите на Астана и Иртиш Павлодар, водени от Станимир Стоилов и Димитър Димитров-Херо, направиха реми – 1:1 – в българското дерби от 17-я кръг на казахстанския шампионат.

Така пет кръга преди края на редовния сезон и започването на плейофите, двата състава продължават да са един след друг в класирането. Астана е лидер с 44 точки, а Иртиш втори с 35.

Срещата бе равностойна, като и двата отбора имаха своите положения за гол. Тимът на Мъри поведе в началото на второто полувреме (51-ата минута) след попадение на Танат Нусербаев, но не съумяха да задържат аванса си до края и малко след това допуснаха изравняване. Семир Керла възстанови паритета в 69-ата минута и така донесе точката на възпитаниците на Херо.

Това е второ реми между Астана и Иртиш през настоящия сезон. Първата среща помежду им завърши при 2:2.