Истинска трагедия се разрази по време на мача от боливийския шампионат между отборите на Олуейс Реди и Ориенте Петролеро. Главният арбитър на срещата Виктор Уго Уртадо получи два инфаркта по време на битката и почина на път за болницата.

Двубоят се игра на стадиона в Ел Алто, който се намира на 4090 м високо в Андите. Това е едно от футболните съоръжения на най-голяма надморска височина, където въздухът е доста разреден и футболистите често имат оплаквания с дишането.

Реферът се свлякъл на терена в първите минути на второто полувреме и веднага медицинските екипи на двата отбора се втурнали към него да го спасяват. По път към болницата той получил и втори инфаркт и издъхнал.

Иначе мачът продължил под ръководството на резервния съдия Хосуе Бенавидес и в крайна сметка завърши с разгром 5:0 за домакините от Олуейс Реди. Успехът им обаче беше помрачен от трагедията с рефера Уртадо.