РБ Залцбург спечели шеста поредна титла в австрийското футболно първенство три кръга преди края на сезона. Това стана факт след победата с 2:1 над Аустрия Виена като гост в голямото дерби на австрийския футбол в момента.

След този успех възпитаниците на германския спец Марко Розе събраха 43 точки от 29 изиграни мача и имат непреодолим аванс от 9 точки пред втория ЛАСК Линц заради предимството си в преките двубои.

Така РБ Залцбург приключва отлична седмица, в средата на която спечели и купата на Австрия след успех на финала над друго, макар и вече позавехнало, величие Рапид Виена, а днес си гарантира дубъл.

Момчетата на Розе стигнаха до обрат при гостуването си на Аустрия с два гола в последните десет минути на Ксафер Шлагер и Ханес Волф, след като Доминик Прокоп беше дал аванс на столичани в 71-ата минута.

Така обаче успехът им беше още по-сладък и затвърдиха хегемонията си в австрийския футбол с шестата поредна титла.