С гол на французина Андре-Пиер Жиняк от дузпа отборът на Тигрес победи с 1:0 бразилския Палмейрас и се класира за финала на Световното клубно първенство по футбол.

На стадион "Едюкейшън Сити" в Доха Жиняк вкара единствения гол в мача в 54-ата минута, когато мексиканците получиха право да изпълнят наказателен удар за нарушение на Луан. Четири минути по-късно гол на Палмейрас бе отменен заради засада.

С успеха си Тигрес стана първият представител на зона КОНКАКАФ, който достига до финала на Световното клубно първенство.

Съперник на мексиканците във финала ще бъде победителят от двойката Байерн Мюнхен (Германия) - Ал Ахли (Египет).

В мача за петото място представителят на домакините от Катар Ал Духаил победи с 3:1 южнокорейския Улсан Хюндай.