Българският национал Георги Костадинов направи нов силен мач за Арсенал Тула и беше с основен принос за втората поредна победа на тима.

Днес в среща от 5-ия кръг Арсенал се наложи с 1:0 над Уфа у дома. Единственото попадение вкара в 28-ата минута Виктор Алварес, който се възползва от подаване на Горан Чаушич.

Гостите можеха да изравнят в 75-ата минута, но Гиоргобианиа стреля от близо във външата страна на малката мрежа. Последната емоционална ситуация в срещата в 90-ата минута. Домакините избиха топката от своето наказателно поле, Банда тръгна в атака и след това мина през Беленов и Ламек, чийто удар мина от 30 метра на сантиметри от вратата.

Българският централен полузащитник отвово пробяга огромен периметър, отне доста топки и сложи началото на атаки за Арсенал Тула.

След нелепото отпадане на тима от турнира Лига Европа, Арсенал Тула сега събра 10 точки и се изкачи на 3-о място, какъвто е активът на 2-ия ФК Краснодар. Начело е Зенит с 13.