Панама поднесе една от най-големите изненади в историята на футболния турнир Голд Къп, след като победи домакина САЩ с 2:1 в мач от група "С" на тазгодишното издание на надпреварата.

Гостите откриха резултата в 19-ата минута с гол на Луис Техада, а Габриел Гомес удвои девет минути преди почивката от дузпа.

Американците, които досега никога не бяха губили мач от груповата фаза на надпреварата, намалиха в средата на втората част чрез Кларънс Гуудсън, който се разписа с глава.

До края домакините натиснаха, но Майкъл Брадли, Лендън Донован и резервата Крис Вондоловски пропиляха отлични възможности.

Така Панама записа първа победа над САЩ в историята си и си осигури място на четвъртфиналите.

В другата среща от групата Канада се наложи над Гуаделупе с 1:0. „Кленовите листа” стигнаха до успеха с гол от спорна дузпа на Дуейн Де Росарио в 51-ата минута.

Гуаделупе пък игра с човек по-малко почти през цялата среща след директен червен картон на Жан-Люк Ламбурд още в третата минута заради грубо нарушение срещу Уил Джонсън.

В турнира Голд Къп участват 12 национални отбора на страни от Северна, Централна Америка и Карибския регион (КОНКАКАФ).