С късен гол на Вагнер Лав отборът на Коринтианс победи Сао Пауло с 2:1 и спечели за трета поредна година бразилския щатски шампионат по футбол "Паулища".

Първата финална среща беше завършила 0:0 на "Морумби", а в реванша домакините поведоха след малко повече от половин час след удар с глава отблизо на Данило Авелар след центриране от корнер на Хуниор Сорноса.

Антони изравни в последните секунди на първата част с изстрел по тревата от границата на пеналта, но минута преди края резервата Лав с победен гол донесе огромна радост на 46903 зрители по трибуните.

Така Коринтианс триумфира с титлата за трети пореден сезон и повтори постижение от 1939 година.

Сао Пауло пък продължи серията си без трофея от щатския шампионат на 15 години.

В първенството на Рио де Жанейро "Кариока" Фламенго спечели купата за 35-и път в историята си, след като постигна втори успех с 2:0 над гостуващия Васко да Гама.

Вилиан Арао изведе домакините напред в реванша с глава след четвърт час игра, а малко преди края резервата Витиньо оформи успеха. Първата среща също завърши с успех с 2:0 на Фламенго./БТА