Хърватският национал Нико Ковач сътвори един от най-големите възможни куриози във футбола като вкара гол и си отбеляза автогол в един мач. Хърватия завърши наравно като гост на Унгария – 1:1 в последната си контрола преди старта на Евро 2008.

Ковач откри резултата в 23-та минута, когато засече с глава центриране от корнер на Нико Кранчар. Точно преди почивката обаче Ковач се превърна от герой в грешник, когато отново след пряк свободен удар Стипе Плетикоса отби, но неговият съотборник прати топката в мрежата.

Като цяло Хърватия бе по-добрият отбор в срещата и доминираше на терена. Компактността на унгарския тим обаче причини доста главоболия на Славен Билич, особено с апатичния Дарио Сърна в атака. Домакините не застрашаваха особено хърватската врата, но се бранеха умело и не допуснаха втори гол. Сърна се събуди в заключителните 20 минути от двубоя, но това не се оказа достатъчно, за да пробие защитния унгарски вал.