Шампионът на Казахстан Астана се съвзе от трудния старт в първенството с важна победа над един от силните отбори в първенството. Воденият от Станимир Стоилов тим би с 3:1 на свой терен Акжаик, като отрано си подсигури успеха.

Още в 11-та минута Жуниор Кабананга откри резултата, а само две по-късно албанският реализатор Аздрен Лулаку удвои и на практика още тогава домакините си гарантираха трите точки.

Звездата Патрик Твумаси оформи класиката в 62-та минута и с това сложи точка на интригата. Гостите успяха да върнат едно попадение чрез чилиеца Мартин Рубио Костнер в 65-та минута, но това беше всичко в този мач.

След завършека му, Астана вече има четири точки в актива си от три мача, като това беше първи успех на тима на Мъри Стоилов за този сезон. Съперникът Акжаик остава на седмата позиция с 3 точки на сметката си от три двубоя.