Отборът на Фенербахче победи Бешикташ с 1:0 като гост в осминафиналите на турнира за Купата на Турция и се класира за следващия етап на състезанието. Попадението бе дело на Робин ван Перси в 72-ата минута, като останаха съмнения за засада.

Иначе голът дойде след хубава комбинация между Ван Перси и Джърмейн Ленс.

Ван Перси реши лютата турска схватка между Бешикташ и Фенербахче

В добавеното време на мача домакините искаха дузпа за игра с ръка на Симон Кяер в наказателното поле на Фенербахче, но такава не бе отсъдена, а след последния съдийски сигнал последваха масови разправии на терена.

Робин ван Перси пък бе замесен и в друг от най-интересните моменти в двубоя, предизвиквайки червен картон за играч на съперника. Душко Тошич от Бешикаш бе изгонен с директен червен картон в 43-ата минута след сблъсък с Ван Перси.

Не искри, а класическа драма на Бешикташ - Фенербахче

Тошич първо бе фаулиран в половината на своя тим при атака за Фенербахче, реферът подпина случката, а след това сърбинът удари с глава Робин ван Перси и веднага видя червения картон в ръцете на съдията.

Душко Тошич бе толкова бесен в тази ситуация, че едва бе удържан от няколко човека.

Целият мач бе изключително нервен и изпълнен със сблъсъци, но в крайна сметка Фенербахче ликува.