Двубоят между турските грандове Бешикташ и Фенербахче на осминафиналите за Купата на страната очаквано бе изключително зрелище.

Фенербахче победи с 1:0 с гол на Робин ван Перси в 72-ата минута и се класира за следващата фаза.

Ван Перси реши лютата турска схватка между Бешикташ и Фенербахче

Робин ван Перси бе замесен и в друг от най-интересните моменти в двубоя, предизвиквайки червен картон за играч на съперника. Душко Тошич от Бешикаш бе изгонен с директен червен картон в 43-ата минута след сблъсък с Ван Перси.

Тошич първо бе фаулиран в половината на своя тим при атака за Фенербахче, реферът подпина случката, а след това сърбинът удари с глава Робин ван Перси и веднага видя червения картон в ръцете на съдията.

Душко Тошич бе толкова бесен в тази ситуация, че едва бе удържан от няколко човека.