Бившият български национал Живко Миланов продължава да жъне успехи с кипърския си клуб АПОЕЛ Никозия. Той стана шампион на страната за трети пореден път, докато за клуба му това е шеста поредна титла и общо 27-а в историята.

А успехът дойде след инфарктен последен мач за сезона. АПОЕЛ стигна до победата над Анортозис с 2:1 у дома с гол в последните минути. Първо гостите бяха открили чрез Мигел Паланка в началото на двубоя, но Емилио Нсуе изравни в края на първата част.

Резултатът се запази непокътнат чак до 88-та минута, когато най-после падна и шампионското попадение, дело на Майкъл Поте и след 2:1 домакините от Никозия събраха 86 точки на първото място. За Анортозис, който завършва трети, неизползвана резерва беше Владимир Гаджев.

Иначе Живко Миланов имаше заслуга за титлата само в началото на сезона, защото прекара втората му половина в лазарета с тежка травма. Той обаче ще е на линия за началото на новата кампания. Договорът му с АПОЕЛ е до 30 юни 2019 г.