Отборът на Унгария се наложи с 2:1 над Сърбия в мач от група G на квалификациите за Европейското първенство в Германия догодина. Успехът качи еднолично на върха тима на „маджарите”, които вече имат три точки преднина пред днешния си съперник и основен конкурент за първото място в крайното класиране.

Точни за домакините на препълнения „Пушкаш Арена” бяха Барнабаш Варга и Роналд Шалай, докато почетното попадение за Сърбите вкара Страхиня Павлович.

BGNES
22 снимки

Варга откри за Унгария с точен удар в 21-ата минута.Попадението не смути гостите, които изравниха сравнително бързо. Павлович направи 1:1 в 33-ата минута, но отговорът на домакините бе повече от светкавичен. Не бяха изминали и шейсет секунди след изравнителното попадение на Сърбия, когато домакините отново взеха аванс чрез Шалай.

През втората част гостите значително увеличиха оборотите и потърсиха обрата, но късметът не бе на тяхна страна. Футболистите на Драган Стойкович отбелязаха два гола, но те не бяха зачетени заради засади.