Отборът на Фенербахче победи Бешикташ с 1:0 като гост в осминафиналите на турнира за Купата на Турция и се класира за следващия етап на състезанието. Попадението бе дело на Робин ван Перси в 72-ата минута, като останаха съмнения за засада при гола.

Ван Перси реши лютата турска схватка между Бешикташ и Фенербахче

В добавеното време на мача домакините искаха дузпа за игра с ръка на Мартин Шкъртел в наказателното поле на Фенербахче, но такава не бе отсъдена, а след последния съдийски сигнал последваха масови разправии на терена.

Не искри, а класическа драма на Бешикташ - Фенербахче

В края на първото полувреме Бешикташ остана с човек по-малко, след като в 43-ата минута Душко Тошич получи директен червен картон след като изпусна нервите си срещу Ван Перси.

Целият мач бе изключително нервен и изпълнен със сблъсъци, но в крайна сметка Фенербахче ликува.