Съперникът на Лудогорец в Лига Европа - ХИК Хелзинки спечели трета поредна титла на Финландия и общо 32-ра в историята си. Това стана факт след успеха с 1:0 като гост на Хака (Валкеакоски)в мач от 4 кръг на шампионската група на Вейкауслигата. Единственото попадение в срещата вкара националът на Папуа Нова Гвинея - Дейвид Ерик Браун в 12-ата минута.

Така един кръг преди края на шампионата ХИК Хелзинки взе аванс от четири точки пред втория КуПС (Куопио), който победи с 2:0 като домакин на Интер (Турку). ХИК е с 58 точки, а КуПС има 54.

В четвъртък (13 октомври) ХИК Хелзинки гостува на Лудогорец в Разград в мач от група „С“ на Лига Европа.Миналата седмица двата тима завършиха наравно 1:1 във финландската столица.