Швейцария надви с 3:0 Израел у дома във втория си мач от Група "I" на европейските квалификации. Така швейцарците логично заеха първото място в групата си заради по-добрата си голова разлика, след успеха с 5:0 срещу Беларус в първия си двубой.

Резултатът бе открит от Рубен Варгас в 39-ата минута на срещата. Ремо Фройлер асистира за попадението.

Отново той подпомогна и втория гол на домакините, който обаче дойде две минути след старта на второто полувреме.

Точка на спора сложи Силван Видмер в 52-ата минута, след като Денис Закария го изведе. Голът бе преразгледан от ВАР заради съмнения за засада, но системата не отчете такава и попадението остана.

Гостите от Израел записаха само един точен изстрел към вратата на Ян Зомер. В групата освен Израел и Андора има една точка, докато Косово вече събра 2, а на последно място е Беларус без точки в актива си.