Нападателят Матю Леки вкара в третата минута на добавеното време, буквално с последния удар в мача, за да даде победата на Австралия с 1:0 над Гърция в контрола.

Иначе в последната минута на редовното време ветеранът Тим Кейхил почти вкара, след като при центриране от корнер прати топката в мрежата. Но страничният съдия вдигна флага, за да маркира, че топката е излязла извън крайната линия при подаването от корнер и така попадението не беше зачетено.

Минути по-късно обаче Леки се разписа и така донесе престижния успех за "кенгурата" в предпоследния им мач от летните проверки преди националите да бъдат освободени за почивка.

Мачът се игра на неравния и наводнен терен на Олимпийския стадион в Сидни, след като проливни дъждове заляха австралийското западно крайбрежие пред 38 362 зрители. Двата отбора ще играят още един път във вторник, но на стадион в Мелбърн.