Най-успешният беларуски футболен клуб БАТЕ Борисов записа първа победа за сезона, след като надигра Рух Брест с минималното 1:0 в среща от третия кръг на местната Висша лига. Единственото попадение отбеляза Станислав Драгун в седмата минута.

Домакините от Борисов започнаха много силно срещата и още с една от първите възможности. В седмата минута топката бе центрирана от корнер от Павел Нехайчик в наказателното поле, където Станислав Драгун успя да засече кълбото и го насочи към вратата, където вратарят Александър Нечаев не успя да се намеси по най-добрия начин топката премина с пълния си обем голлинията преди да бъде изчистена, а главният съдия потвърди попадението – 1:0.

БАТЕ Борисов имаше предимство почти през цялата среща, като пропуснаха още две, три добри положеният. Рух също обаче имаше няколко шанса и можеха да накажат домакините за пропуските му.

След точно половин час игра второ попадение на 15-кратния шампион на страната бе отменено поради засада.

В 58-ата минута централният нападател на БАТЕ Антон Сарока стреля по диагонала, но топката се отби в гредата.

Малко след това отново той стреля от удобна позиция в наказателното поле, но неточно.

В 69-ата минута опасен удар с глава на Дмитрий Бага бе спасен по отличен начин от вратаря на гостите Нечаев.

Секунди по-късно Рух направи невероятен пропуск. Артьом Петренко стреля от няколко метра, но след намеса на бранител топката се удари в гредата.

До края на срещата и двата тима потърсиха попадение, но така и не стигнаха до него.

По този начин БАТЕ събира първи три точки и се изкачва до 13-ата позиция, докато Рух Брест са със същия актив на 12-то място. В следващия кръг отборът от Борисов гостува на ФК Минск, докато Рух гостува на Славия Мозир.

В по-ранна среща днес Шахтьор Солигорск и Неман Гродно не успяха да си отбележат попадение и завършиха при резултат 0:0.

БАТЕ БОРИСОВ - РУХ БРЕСТ 1:0

1:0 Станислав Драгун 7'