Редовният участник в европейските клубни турнири БАТЕ Борисов допусна втора поредна загуба на старата на кампанията в беларуската Висша лига. Днес, един от доминантите в местното първенство, бе надигран с 2:1 като гост на Славия Мозир.

БАТЕ поведе в резултата още в 10-ата минута след попадение на Вилум Вилумсон.

Домакините обаче обърнаха резултата в своя полза след две попадения на руснака Никита Мелников. Първо, той изравни в 32-ата минута, а три минути след началото на втората част отбеляза и втория си гол.

Славия продължи да бъде по-активния отбор на терена и пропусна още едно, две чисти положения за нови попадения. БАТЕ Борисов не успяха да направят почти нищо, за да се опитат да стигнат поне до равенството.

Това бе и първа победа за сезона за Славия от град Мозир, който на 100-тина километра от Чернобил. БАТЕ Борисов пък остават на дъното след две загуби от два мача. В първия кръг отборът бе сразен и от Енергетик Минск с 3:1.

В следващия кръг Славия гостува на Динамо Брeст, докато БАТЕ ще търси първа победа за сезона в домакинството си Рух Брест.