Чили се класира за полуфиналите на Копа Америка, но това едва ли щеше да е факт без червения картон, който Гонсало Хара изработи на Единсон Кавани. Нападателят на Уругвай бе провокиран от своя съперник по меко казано нестандартен начин, а играчът на Пари Сен Жермен го плесна през лицето, което не убегна на съдията.

Инцидентът се разигра в 61-ата минута на срещата, когато Кавани и Хара влязоха в размяна на реплики. Чилиецът застана така, че реферът да не вижда какво се случва зад гърбовете им и с непривично действие шокира противника си. Бившият ас на Наполи перна леко провокатора през лицето, а съдията Сандро Ричи видя тъкмо това действие и показа втори жълт картон на нападателя.

Чили се наложи с 1:0 след попадение на Маурисио Исла в заключителните минути на срещата.