Бившият нападател на ЦСКА Дюкенс Назон откри головата си сметка за новия си клуб Кайзериспор. Това стана при победата с 3:2 като гост над Истанбул Башакшехир. С успеха Кайзери прекъсна серията си от 10 мача без успех в елита на Турция.

Цял мач за победителите изигра бившият футболист на Левски Мехди Бурабия.

Хаитянинът откри резултата в 9-ата минута, когато се възползва от подаване на Лионел Карол. Малко след това Али Карими удвои преднината за гостите.

Истанбул Башакшехир намали изоставането си в 58-ата минута чрез Дениз Туруч. В 73-ата минута Назон беше заменен от Рамазан Дживелек.

Гостите вкараха трети гол в 84-ата минута. Негов автор стана Айлтон Боа Морте. В края на мача Хамза Гюрелер оформи крайното 2:3. В 12-ата минута на добавеното време на второто полувреме Кжищоф Пьонтек можеше да донесе точка на домакините, но изпусна дузпа.

С успеха Кайзериспор събра 32 точки и заема 11-о място във временното класиране. Истанбул Башакшехир е с точка повече.