Бившият английски национал Джеси Лингард се доближава до договор с водения от Стивън Джерард Ал Етифак в Саудитска Арабия.

Атакуващият полузащитник подписа тренировъчен контракт с тима още през миналия месец и вече се представи доста силно в контролен двубой

Лингард вкара гол още в 4-ата минута срещу Ал Халдия, а двубоят завърши 2:2. Бившият играч на Манчестър Юнайтед се надява, че добрата му игра ще му осигури предложение да остане за постоянно.

През миналия сезон Лингард бе част от Нотингам Форест, но не направи нищо запомнящо се, като бързо загуби титулярното си място и взе участие в само 17 мача от Висшата лига.

След това той се готвеше с Уест Хям, но „чуковете“ отказаха да му предложат договор. В Ал Етифак той би се събрал с Джордън Хендерсън, Демарай Грей, Муса Дембеле и Жоржиньо Вайналдум. В местното първенство отборът е 7-и след 9 кръга със 17 точки, на 6 от лидера Ал Хилал.